باید به خورشید پیوست

ویترینی برای یک نگاه

روز اول: چهارشنبه هفته گذشته

۱- طبق معمول هر هفته٬ باید میرفتم به دماوند. حسابی عجله داشتم چون این دفعه از بردن ماشین شخصی خودم هم معذور بودم.
۲- به تعدادی از بچه ها قول داده بودمم که برای پروژه فیلم برداریشون یک دستگاه میکروفون Hf هم به همراه خودم ببرم.
۳- فکر اینکه دوباره یک روز پر از هیجان دیگه رو خواهم گذروند ذهنمو مشغول کرده بود. دغدغه رسیدن به موقع و اداره دو کلاس صبح و بعد هم ... کلاسهایی که قرار بود دراونها امتحان میان ترم بگیرم... چانه زنی های عجیب و غریب... شنیدن توجیهاتی که به نظر من قطعا پذیرفته نیست و .... خلاصه...( ظاهرا دانشجوها یه جور از دست من در عذابند و من هم یه جور دیگه از دست اونا)
۴- در همین اوضاع و احوال٬ بالاخره تونستم یه تاکسی دربست بگیرم و به سمت دماوند حرکت کنم. راننده جوان و مودبی بود که بنا به درخواست من سکوتو سرلوحه کارش قرار داده بود و هر از گاهی با کلمات و عباراتی کاملا جدی٬ به تحلیل اوضاع و احوال سیاسی و اجتماعی جامعه می پرداخت و بدین وسیله از یکنواختی همسفریمون کم می کرد.
۵-... بالاخره مقابل در دانشگاه دماوند رسیدیم و من که از تاخیر خودم کلافه شده بودم٬ پس از خلاصی از رسومات سنتی تعارفات شاه عبداعظیمی٬ موفق به پرداخت کرایه شدمو به سرعت به سمت کلاس روان... راننده عزیز هم در یک چشم به هم زدن راه تهرانو در پیش گرفت و اورا به خیر و ماهم به سلامت.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم آبان 1386ساعت 6:43 بعد از ظهر  توسط محمد صالح حجت الاسلامی  | 

جایزه یک میلیون دلاری

این داستانو حتما بخونید و در کلاس و در یک فرصت مناسب در موردش صحبت کنید.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم آبان 1386ساعت 12:18 بعد از ظهر  توسط محمد صالح حجت الاسلامی  | 

ولادت حضرت معصومه(س) و روز ملی دختران را به همه دختران ایران زمین بویژه دانشجویان خوب و پرتلاشم تبریک میگم.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم آبان 1386ساعت 9:53 بعد از ظهر  توسط محمد صالح حجت الاسلامی 

در یک پرانتز و پیرو بحث گذشته یادآور میشم که از امشب در برنامه نگاه دو، که پس از خبر سراسری شبکه دو به نمایش در میاد، نقد و بررسی سریال میوه ممنوعه انجام خواهد گرفت. این برنامه که در چهار قسمت متوالی در این هفته پخش خواهد شد با کارگردانی تلویزیونی آقای عطریان و تهیه کنندگی آقای رضا بهشتی ساخته شده.

میوه ممنوعه
قابل ذکره که در این سری از این برنامه اجرا به عهده علی معلم است و در هر برنامه مهمانانی به عنوان کارشناس٬ سریال مذکور را به چالش میکشند.
در قسمت اول و دوم این برنامه، دکترعیسی جلالی و شکوه نوابی نژاد ،روانشناس،فردوس حاجیان، استاد دانشگاه های هنرو آقای ستار هدایتخواه، از نمایندگان مجلس حضور خواهند داشت. مهمانان قسمت سوم علی نصیریان٬ بازیگر نقش حاج یونس فتوحی و علیرضا نادری نویسنده دیالوگ های سریال، به همراه آقای عفیفه با جواد طوسی، منتقد سینما٬ به گفتگو خواهند نشست.
در آخرین قسمت برنامه هم، دکتر عماد افروغ، جامعه شناس و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و حسن فتحی نویسنده و کارگردان سریال رو میتونید ببنید.

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم آبان 1386ساعت 1:46 بعد از ظهر  توسط محمد صالح حجت الاسلامی 

مدتی که کمتر موفق به نوشتن میشم و به همین دلیل چند وظیفه خودمو نتونستم به انجام برسونم:
عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر...
عرض تسلیت به مناسبت درگذشت شاعر محبوب و فرهیخته قیصر امین پور...
عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام جعفر صادق
و همینطور تشکر از همه دانشحویان عزیز درس ارتباطات تصویری و تکنولوژی چا و نشر رشته ارتباطات دانشگاه آزاد واحد دماوند به خاط همکاری صمیمانشون که خبر از خاتمه ای خوش در ایان این نیمسال میده و همینطور تشکر ویژه از کلیه مسئولین این دانشگاه٬ بویژه جناب آقای دکتر صفری ریاست دانشگاه و سرکار خانم دکتر بخشی مدیر محترم گروه که با سعی و تلاش و همدلی فضای خوبی رو برای فعالیت بوجود آوردن... و اما...

بیشتر از یکماه و اندی که از ماه مبارک رمضان میگذره و هنوز یاد و خاطره الیاس و حاج یونس از اذهان مردم نرفته و این کلماتو در ترکیب بندی های مختلف و مواقع مختلف از زبونشون میشنویم.
واقعیت اینه که در طی چند سال اخیر٬ صدا و سیما اقدام به پخش سریالهائی موسوم به مناسبتی کرده و در طی همین مدت این آثار به لحاظ کیفی و کمی هم با رشدی نسبی همراه بودن.
اما امسال با همه سالهای دیگه فرق میکرد. مردم سراسر ایران با تماشای سه سریال از شبکه های سراسری یک٬ دو و سه و شهروندان تهرانی هر شب ماه رمضان خودشونو با دیدن چهار سریال از چهار شبکه مختلف سپری میکردن. سریالهائی که از محبوبیت و مقبولیت متفاوتی برخوردار شدن ولی به هر حال چون به صورت زنجیره ای و به دنبال هم به نمایش در میومدن٬ موجبات سرگرمی تعداد زیادی از مخاطبین رو بوجود آوردن.

                 سریال اغما
همین امر٬ یعنی رشد کمی تعداد مخاطبین٬ واکنش های مختلفی رو در سطح جامعه بوجود آورد تا جائیکه درست پس از اتمام ماه مبارک رمضان حتی نمایندگان مجلس هم به نقد و بررسی این برنامه ها پرداختند و در همین ایام ما شاهد پخش برنامه های نقد و بررسی پر بیننده ترین این سریالها٬ یعنی اغما و میوه ممنوعه هستیم. انگار که سازمان صدا و سیما٬ با تاکید مهندس ضرغامی بر تلاش برای اعتماد سازی٬ به دنبال رسیدن به یکی و یا هر دو هدف زیره:
<< توجیه پخش این سریالها٬ و اثبات ادعای پرداختن به نقد از خود.>>

ادامه در پست بعدی

 

+ نوشته شده در  جمعه هجدهم آبان 1386ساعت 6:49 بعد از ظهر  توسط محمد صالح حجت الاسلامی  | 

هی میخوام بنویسم ... اما نمی دونم که چرا نمیشه .... راستش خیلی حرفا دارم٬ مخصوصا در مورد سریالهای ماه رمضون. حتما فردا مینویسم ................. ( انشاءلله)
بازم از همه منونم که به من سر میزننو کامنت میذارن.

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم آبان 1386ساعت 10:10 قبل از ظهر  توسط محمد صالح حجت الاسلامی 

در پاسخ به خانم اشترانی عزیز باید بگم که اگر به روند درج مطالب گذشته من توجه کنید متوجه خواهید شد که این مطالب در ادامه اعتراض به استفاده از کاغذپاره های زشتی که به عنوان تزئینات ایام شعبانیه در سطح شهر نصب بودن٬ نوشته شده بود٬  و شاهد مثالی بود از سوء استفاده جهانگردان خارجی از بی توجهی ما به اعمالی که ربطی به تصمیمات دولتی نداره.
درسته که جمع آوری کتری و قوری های کهنه در توان هیچ دولتی نیست و البته الزامی هم در این خصوص وجود نداره٬ اما این یک حقیقته که اونهائی که مارو دوست ندارن از زیباترین آثار معماری ما هم به نوعی عکاسی میکنن که اونو به بدترین شکل نشون بدن.
میدونم که حتی این مسئله هم عمومیت نداره و شاید اصلا اون عکاس می خواسته با دلسوزی از خراب شدن یکی از بهترین و قشنگترین مناظر شهری در یک کشور جهان سومی انتقاد کنه اما میشه اینطوری هم فکر کرد که در جهانی که اقدام به ساخت فیلمهائی چون «بدون دخترم هرگز» و «۳۰۰» ٬ با هدف تخریب وجهه جهانی ما میکنن بهتره که بیشتر به عاقبت کارهامون بیندیشیم. ضمن اینکه اگر حتی به خارجی ها فکر نکنیم و تئوری توطئه رو در سر نپرورونیم٬ آیا بهتر نیست که در مورد مسائل بزرگ٬ بزرگ بگیمو در موردشون با حداکثر توانمون عمل کنیم؟

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم آبان 1386ساعت 7:33 بعد از ظهر  توسط محمد صالح حجت الاسلامی  |